Únor 2009

Penélope Cruz for Mango Spring 09

28. února 2009 v 19:09 | terulka |  ●Ostatní fotografie
Krásnou módní kampaň na jaro 2009 představila španělská značka Mango. Její tváří je již téměř dva roky herečka Penélope Cruz, kterou můžeme vidět i na těchto snímcích mezi rozkvétajícími větvemi stromů.Zdroj fotek: www.google.com

www.mojeznacka.cz

28. února 2009 v 19:08 | terulka |  Odkazy

Na této stránce najdete odkazy o všech možných módních značkách z celého světa.


www.mojeznacka.cz

Miluju Mango!


Styl & KABO 2009

22. února 2009 v 18:46 | terulka |  Zajímavosti
Ve dnech 17. - 19.2. probíhaly v Brně již tradiční veletrhy módy Styl & KABO. A nechyběly samozřejmě i dvě nejočekávanější přehlídky veletrhů: Green Design - soutěž pro mladé módní tvůrce a Top Styl Designer. Vítězkou druhé soutěže se stala Petra Krahulcová s kolekcí Conversation piece, mě osobně ale nejvíce zaujala kolekce Kristiny Píchové (mimochodem bývalé studentky naší školy) s názvem Technosis. Green Design měl vítězky hned dvě, a to studentky Střední umělecké školy v Trenčíně, Magdalénu Urgelovou a Silvii Zrebnou, které společně vytvořily kolekci GERE - GERE FASHION. Bohužel se mi nepodařilo najít fotky z této přehlídky, takže až na ně narazím, tak je sem dodatečně přidám. Všechny fotografie ze soutěže Top Styl Designer a dalších přehlídek najdete na www.fashionstation.cz/galerie/wgalerie-show-styl---kabo


Top Styl Designer

Petra Krahulcová - CONVERSATION PIECE

INSPIRACE: Výstava Juana Munoze mne zaujala především ztvárněním na pohled těkavé, beztvaré hmoty. Jeho sochy vyvolávají dojem, jako by byly z jiného, neočekávaného materiálu. Prostor, tvar, jednoduchost a lehkost jeho díla, mě inspirovala k sestaveni pánské podzimní kolekce o 12 modelech, ve které dominuje tvar, barva a použitý materiál.
SILUETA: Měkké, oblé, ale presto ostře konstruované rysy se promítají v každém modelu. Úzká silueta ramen volně padá kolem těla a plynule se uvolňuje do prostoru. Hlavními znaky kolekce je nízký sed, kontrolované úzké tělo košil a kabátku, proměnlivá šířka kalhot a nadměrně velké svrchníky. Volna hmota versus konstruovaný tvar.
MATERIAL: Z materiálu převládá vlna a směs vlny s bavlnou. Pleteniny vlněné, hedvábné a viskózové směsi. Zvolený materiál dodává kolekci ležérně měkké křivky a obliny.
BARVA: Barevnost obrazu Williama Turnera ve mně vždycky vyvolávala pocit příjemného neklidu, tepla a harmonie. Převážně odstíny hnědé, bílé s přechody do žluté, tvoří základní barevnost. Tmavá hnědá a černá kolekci stínují, zatímco oranžová a mintová prosvětlují.
DETAIL: K volbě detailu mě přivedl typ člověka, kterého se snažím touto kolekci oslovit. Mladý muž, cestovatel, s touhou poznat kultury třetího světa. Tetování bylo z historického hlediska považováno za mocna znamení v mnoha kulturách. Dnes je chápáno jenom jako dekorace těla málokdy s určitým významem. Začala jsem proto tetování chápat jako dekor, který nemusí být aplikován jenom na lidské kůži. Plošná výšivka a plastické členění materiálu je v kolekci použito převážně na košilích a kalhotách. Nahrazuje nesmazatelné znamení těla, pro lidi málo odvážné.


Pavel Křivánek - VIVA LA FETTE

Jak už z názvu vyplývá, chci představit oděv inspirovaný folklórním odíváním na Brněnsku. V kolekci se objeví modely vycházející ze střihových variant pro slavnostní příležitosti, denního nošení nebo oděvu určeného pro obchodování koncem 19. stol. Kolekci jsem pojal v kombinaci šedi s barevnými pruhy oživené barevnými doplňky. Nadčasový design může dát oděvu dokonalé řemeslné vypracování a vysoce kvalitní materiály jako jsou: hedvábí, vlna, bavlna a kůže. Nápadité budou rovněž funkční detaily v podobě psacího pera.


Veronika Lokajíčková - IVVE


Název kolekce se nese pod názvem samotné značky. Inspirací kolekce jsou horniny. Konkrétně drahokamy, krystaly a minerály, jejich struktura, lom světla a barevnost. Tyto vlastnosti hornin jsou přeneseny do střihového řešení a modelování jednotlivých oděvů tak, aby charakter použitých materiálů reflektoval charakteru kamenu. Celkový dojem luxusu dotváří autorské šperky a doplňky.
Kristina Píchová - TECHNOSIS

Technosis představuje pohroužení se a propojení s technickými vymoženostmi, přičemž člověku hrozí ztráta původní identity. Hlavním tématem je technologie, která díky svému rychlému vývoji zasahuje každého z nás. Tvarová rozdílnost představuje kontrast mezi technikou dnešní doby, jež je vyjádřena jednoduchou tvarovou čistotou a technikou minulosti, kterou představují objemné řasené tvary. Použité materiály jsou běžně využívány k technickým účelům:
ASTONIKA - materiál, který je lehký a přitom pevný a nepromokavý. Objemné řasené tvary jsou zhotoveny z tohoto materiálu, díky lehkosti ale zároveň pevnosti udrží požadovaný tvar.
DUROFOL - průhledná fólie se standardní houževnatostí a hladkým povrchem. Používá se na obaly na technické výrobky. Z této pevné folie jsou vytvořeny doplňky trojúhelníkových tvarů, každý model je doplněn objemným šperkem, prostorovou kabelkou nebo vyztužením částí oděvu.
MĚDĚNÉ PÁSKY - měď je ideální volbou pro tepelné výměníky vzhledem k výborné vodivosti, tvarovatelnosti a spojovatelnosti. Měděnými pásky je nahrazeno klasické zapínání. Díly oděvů jsou těmito pásky k sobě spojeny a ve většině případech jsou plně funkční - tedy odepínatelné.

Kolekci doplňuje obuv vytvořená Lenkou Štěpánkovou.
Petra Ptáčková - FOREST FAIRY

Zastav se na chvíli a zavři oči. Představ si les, zářící slunce a jeho paprsky procházející skrz zmrzlé a sněhem poseté větve stromů vytvářející třpyt na každé sněhové vločce. S hřejivým pocitem, který ve mně vytváří právě slunce, rozsvěcující jinak ne příliš veselou zimní krajinu se vydávám do hlubin lesa. Nacházím krásná jezera obklopená skalami, kde dopadá tolik slunce, že křišťálově čistá voda se tak zdá ještě průzračnější. Díky písčitému dnu dostává neodolatelnou barvu tyrkysové, zelenomodré, barvu modré laguny…V tom slyším v závanu větru jemné zvuky a smích. Ohlížím se zpět do lesů a vidím tu a tam poskakující a tančící dívky, jejichž les je domovem. Dívky působí tak křehce a lehce, jako by se jen vznášely a jediný klacík nezakřupá pod jejich chodidly.
Les, průzračně zeleno-modrá barva jezera, tvrdost a síla kmenů stromů. Lehkost a vzdušnost kroků dívek. To všechno jsou prvky, kterými jsem se inspirovala při vytváření kolekce. Při výběru materiálů byl pro mě hlavní kontrast pevných a strohých materiálů (znázornění zimy) s těmi jemnými a vzdušnými (znázornění života lesních dívek), díky kterým model s jinak ostrými liniemi získá lehkost.
Bc. Lenka Sršňová - PRINC

Kolekce je inspirovaná pohádkovým světem princů princezen, kde je žena dobývaná a muž krásný dobyvatel. Většinu kolekce je tvoří pánské oděvy, odkazující na dobu rytířů, princů a udatných bojovníků. Střihová inspirace čerpá motivů brnění, ochranných oděvů a vrstvení. Silueta je elegantní přecházející do neformálního stylu, zastoupené je vypasované sako, oblek, elegantní bunda, úzké kalhoty, košile i pohodlný top. Siluetu dotváří velké rukavice, proužkové křížení na hrudi, doplňky, pokrývky hlavy ve stylu přileb a tašky. Kolekce je doplněná třemi dámskými modely. Představují nevinnou a mladou "dívku", současně svůdnou "dračiči" i zralou "královnu".
Ing. Lubomír Valdhans - SCO - KOTISH

"Sem´ si tak nějak kreslil pár nápadů, jak si vypestřit šatník … jak vnutit některejm věcem druhej dech … jak použít zážitky ze svýho ostrovního výletu …
A najednou mi došlo, že ten Skotskej národní bodlák, Ondřejův kříž, červenýho lva, kostku a drsňáctví … beru asi zbytečně moc vážně … a měl bych to trošku odlehčit nějakou tou barvičkou, kraječkou, flitříkem, šmukem …"
Soňa Zajacová - PORCELAIN

Kolekce Porcelain se skládá z dvanácti modelů. Zaměřila jsem se na střihové řešení pánských sak, kabátů a fraků, které jsem přizpůsobila ženským křivkám. A tak nebo právě proto se kolekce nazývá Porcelain. Hlavním inspiračním zdrojem mi byla vojenská móda a oděv. Modely jsem doplnila o prvky skla, které zvýrazňují křehkost a posunují motiv války do jiné oblasti. Použila jsem dva druhy skla, a to tavené a kalené. Z taveného skla jsou vymodelované módní doplňky jako korzety, límečky atd. kalené sklo jsem použila jako střepiny k dotvoření celkové atmosféry. Použila jsem tři barvy: bílou: znázorňující mír, čistotu, křehkost a jemnost ženy, šedou: tvrdost a špínu vojenské uniformy a války, červenou: ženskost a barvu krve.

Green Design
  1. místo - Magdaléna Urgelová a Silvie Zrebná - GERE - GERE FASHION
  2. místo - Andrea Sološová
  3. místo - Veronika Machová - MODERN STYL OF ME


Zdroj: www.bvv.cz
Zdroj fotek: www.bvv.cz

Absynthe

22. února 2009 v 18:46 | terulka |  Zajímavosti
Absint, legendární nápoj pařížských bohémů, provází už víc než století zvláštní pověst opředená tajemstvím. A právě jeho barvou i vůní se inspiroval módní návrhář Christian Lacroix, když vytvářel svůj nový parfém Absynthe.

Lacroix, jehož poznávacím znamením jsou bohaté ornamenty, dekorativnost a odvážné barevnékombinace, je velkým milovníkem Paříže. Například křivolakých uliček Montmartru, kde koncem 19. století Edgar Degas maloval své baletky, Toulouse-Lautrec načrtával dívky v kabaretu a Arthur Rimbaud hořečnatě skládal básně...

Noční život místních šantánů se tehdy neobešel právě bez onoho tajuplného zeleného nápoje, jímž mnohý umělec přiživoval svou fantazii (a jehož výroba byla později na desetiletí ve většině světa zakázána). Tato doba a atmosféra dodnes přitahují svou nespoutaností i romantičností... A to i "přespolního" Christiana Lacroixe, rodáka z městečka Arles v Provence.

Láska k módě
Do Paříže přišel studovat dějiny umění, jeho největší láskou ale byla móda - módní návrhy a kostýmy kreslil už od dětství. Koncem 70. let začal pracovat pro značku Hermés, o deset let později už ale otevřel vlastní butik. Brzy se proslavil fantaskními opulentními kreacemi a hlavně schopností odvážně mixovat vlivy z nejrůznějších částí planety. Okamžitě tak přitáhl pozornost módního světa i slavných hvězd, které se do jeho rób zamilovaly. A jeho impérium se rozrůstalo: představil řadu spodního prádla, kolekci pro děti, neopomenutelné jsou ale například i jeho
operní kostýmy nebo parfémy.

Omamná vůně absintu
Poslední novinkou z oblasti vůní je právě Absynthe, vytvořená exkluzivně pro Avon. Ucítíte v něm omamné tóny orchidejí, zemité podtóny dřeva, myrhy a pižma, ale především kořeněný anýz a hořký pelyněk, jež jsou i hlavními ingrediencemi francouzského absintu. Ostatně tento nápoj, jemuž jeho pijáci přezdívají "zelená víla", Lacroixe inspiroval nejen k vytvoření parfému, ale i v módní tvorbě: v jarní kolekci z roku 2007 vyslal na přehlídková mola šifonovou róbu ve svěže zelené barvě absintu, která teď parfém provází v reklamní kampani.

Náladu plnou tajuplné romantiky a mírně dekadentního luxusu přitom probouzí už samotný flakon, jehož design je pro Lacroixe charakteristický: hladká, moderní silueta lahvičky se snoubí s propracovanými ornamenty. Právě tato atmosféra je ostatně typická pro všechno, co Christian Lacroix vytváří - jeho díla vás rázem přenesou daleko od všední reality, do světa, kde vládne fantazie a vášeň.
Zdroj: ELLE březen 2009
Zdroj fotek: www.google.com

Photoshoot Bazaar březen 07

22. února 2009 v 18:46 | terulka |  ●Ostatní fotografie


Zdroj: Bazaar 03/07

Nejdražší podprsenky světa

10. února 2009 v 15:24 | terulka |  Zajímavosti

Když se spojí dohromady dvě ženské vášně, málokterou dámu to nechá chladnou. Potěšení obléknout si zářivé spodní prádlo pokladené drahými kameny vzápětí odrazí lesk v očích každé ženy, která získá tuto jedinečnou možnost. Potěšení zahlédnout milovanou ženu oděnou do miniaturní podprsenky vyrobené z diamantů zase bezpochyby ocení každý muž. Na koho byste se měli obrátit, pokud toužíte získat jeden z takových skvostů?


Odpověď je jednodušší, než si myslíte. Jméno nejpovolanějšího odborníka, jenž si pevně drží své žezlo na poli luxusního diamantového prádla, je nám důvěrně znamé. Není jím nikdo jiný než celosvětově vyhledávaná značka Victoria's Secret. Na vyhlášených přehlídkách modelky s

andělskými křídly pravidelně představují nové a nové kolekce spodního prádla, a ty nejvyvolenější mají tu čest předvést unikátní kousky Victoriina tajemství, které se pohybují v řádech milionů dolarů.


Nejnovějším přírůstkem v rodince luxusního prádla z drahých kamenů se poměrně nedávno stala podprsenka Black Diamond Fantasy Miracle Bra. Její tvůrce, oblíbený klenotník hollywoodských celebrit Martin Katz, při výrobě použil více než 3500 drobných černých a bílých diamantů44 rubínů a jejich efekt umocnil dvěma padesátikarátovými drahokamy visícími dolů. Samotná výroba přišla na 5 milionů dolarů a náročného úkolu prezentování tohoto nováčka se s nadšením ujala brazilská topmodelka Adriana Lima.


Diamond Fantasy Bra byla vyrobena v roce 2006 a její krásu podtrhla modelka českého původu Karolína Kurková. Její cena je neuvěřitelných 6,5 milionů dolarů.

Americká supermodelka Tyra Banks si pro změnu dosytosti užila čest představit světu podprsenku Heavenly 70s Fantasy Bra. 2900 diamantů zasadil do bílého zlataMouawad a jako dominantu už takhle dost drahocenného kousku zvolil dokonalý sedmdesáti karátový drahokam ve tvaru hrušky. klenotník


Stejný designér stojí i za vznikem hvězdné podprsenky Star of Victoria Fantasy Bra. Oba košíčky pokrývají miniaturní rubínové růžičky lemované okvětními lískty z pravých smaragdů. Samotná výroba trvala více než 370 hodin čisté práce. S předešlou podprsenkou ji nepojí pouze jméno Mouawad, ale zároveň i stejná cena 10 milionů dolarů.


O oblíbenosti slavného klenotníka svědčí i to, že následující podprsenka, Very Sexy Fantasy Bra, pochází rovněž z jeho dílny. Díky svému sedmdesátikarátovému diamantu Excelsior porazila svou

předchůdkyni a její cena se vyšplhala na 11 milionů dolarů. Repliku této podprsenky společně se
Star of Victoria Fantasy Bra si můžete prohlédnout v Gemological Institute of America v kalifornském Carlsbad. Ale stále ještě nejsme na vrcholku seznamu!


Stříbrnou příčku si v něm pevně drží Heavenly Star Bra, kterou tvoří celkem 1200 růžových safírů,
pocházejících ze Srí Lanky. Celkovou cenu 12,5 milionů dolarů vyhnal nahoru jedinečný centrální kámen - devadesáti karátový broušený smaragd, jehož hodnota je 10,6 milionů. K podprsence byly vytvořeny i ladící kalhotky za poněkud přívětivější cenu - pouze 750 tisíc dolarů.


V čele hrdě stojí podprsenka z provokativní soupravy Red Hot Fantasy Bra and Panties. 1300 drahých kamenů, včetně 300 thajských rubínů našlo své místo na červeném saténu a společně s topmodelkou Gisele Bündchen nabízí to pravé potěšení pro mužské oči. Souprava byla představena u příležitosti otevření nového obchodu Victoria's Secret na newyorském Manhattanu a zlatou příčku kontroluje svou hodnotou 15 milionů dolarů!

Diamond Fantasy Bra

Heavenly 70s Fantasy Bra

Star of Victoria Fantasy Bra

Very Sexy Fantasy Bra

Heavenly Star BraZdroj: www.dreamlife.cz
Zdroj fotek: www.dreamlife.cz

Rio de Janeiro Beach Chic

10. února 2009 v 15:05 | terulka |  ●Ostatní fotografie
Zatímco my se právě choulíme do teplých kabátů a vystavujeme na obdiv svoje nové kozačky, v brazilském městě Riu de Janeiru vládnou ulicím krátké šatičky a chic sandále. A nám nezbývá, než obdivovat jejich stylové outfity a tiše závidět teplé počasí.
Zdroj fotek: www.elle.com

Paříž-Moskva

5. února 2009 v 18:25 | terulka |  Zajímavosti
Láska Coco Chanel k Dimitriji Romanovovi dala kdysi vzniknout novému módnímu stylu. Dnes ji připomíná i nová kolekce Chanel Paris - Moscou.

Coco Chanel byla ve dvacátých letech minulého století nejúspěšnější a také nejproduktivnější francouzskou módní návrhářkou. Vedle pařížského salonu na rue Cambon si skvěle vedly i její
obchody v přímořských letoviscích Deauville a Biarritz, kde bohaté zákaznice neváhaly utratit horentní sumy za její jednoduché, ale šik kolekce. A právě v Biarritzu jí během prázdnin roku 1920 herečka Martha Davelli představila svého milence, Dimitrije Pavloviče Romanova. Když se kníže na chvilku vzdálil, pošeptala Coco do ucha: "Jestli ho chceš, nechám ti ho. Na mě je trochu moc drahý!" Narážela tak na proslavený ruský sklon k hýření, bez ohledu na finanční možnosti.

Pro slečnu Chanel měl ovšem Dimitrij obrovské kouzlo, a protože její podnik z ní udělala jednu z nejbohatších žen Francie, tuto známost si mohla "dovolit". Nad Dimitrijem Pavlovičovem se navíc vznášela romantická aureola prince z pohádky, podporovaná slovanským šarmem a nenapravitelnou melancholií. Dodejme, že osudy tohoto muže s krásně zelenýma očima byly nanejvýš dobrodružné: účastnil se zavraždění carova rádce Rasputina, byl nucen odejít do exilu v Persii, a díky tomu také přežil řádění bolševiků, když byla roku 1918 vyvražděna celá carská rodina.

To vše Coco Chanel nesmírně přitahovalo, a tak muži o osm let mladšímu zcela podlehla. Anezůstalo jen u lásky, jejich vášnivý milostný románek měl blahodárný vliv i na její módní styl. Coco se ve svých kreacích začala inspirovat Ruskem. Barevné folklórní výšivky zdobily šaty na ramínka, blůzy a rubašky. "Nikdo nedovede zdobit své modely originálními výšivkami lépe než Chanel", poznamenal květnový Vogue v roce 1922. Slečna, jak se jí všeobecně říkalo, neváhala najmout padesát vyšívaček a do čela jejich dílny postavila Dimitrijovu sestru Marii Pavlovnu.
Hrabě Kutizov se zase stal vedoucím recepce. Za chvíli si tak člověk připadal jako v Zimním paláci, když se před Dimitrijem na návštěvě v butiku ukláněly ruské baronky a hraběnky, líbaly mu ruku a oslovovaly ho "Veličenstvo"... Tyto zchudlé šlechtičny-emigrantky najala Coco jako manekýnky, aby zákaznicím předváděly kožešiny i blůzy inspirované mužickou halenou. Důležitou roli sehrály i vzácné rodinné šperky, které se Dimitrijovi podařilo vyvézt z Ruska, a které Coco daroval. Perlové náhrdelníky, masivní zlaté řetězy a kříže vykládané drahými kameny ji natolik okouzlily, že je zahrnula do svých kolekcí a staly se symbolem značky Chanel.

Vztah Gabrielle a Dimitrije trval více než rok, poté se ale Coco opět naplno vrátila k práci ve svém salonu, kterou považovala za svůj osud. (Dimitrij, jenž zůstal až do své smrti roku 1942 jejím dobrým přítelem, se oženil s bohatou Američankou.)

Ačkoli jejich vztah skončil, francouzská móda přijala prvky ruského dekorativního stylu už natrvalo. Ruskými vyšívkami začali zdobit své modely Paul Poiret či Jeanne Lanvin, o pár desítek let později zase Yves Saint Laurent uvedl údajně nejkrásnější kolekci haute couture, vytvořenou po vzoru legendárních "bábušek".

Letos se ruské motivy opět vracejí: Karl Lagerfeld, umělecký ředitel módního domu Chanel, se inspiroval právě tímto příběhem a vytvořil nádhernou kolekci Paris-Moscou, připomínající období ruské revoluce. Jednoduché střihy kabátů a šatů po vzoru petrohradských námořníků a rudoarmějců jsou v ní doplněny obrovskými čelenkami a náhrdelníky z perel a drahokamů, jaké nosily romanovské velkokněžny a princezny. Styl zrozený z velké lásky tak přetrval desetiletí a inspiruje módní tvůrce i dnes.
Celou kolekci Paris-Moscou si můžete prohlédnout na www.style.com/fashionshows/complete/2009PF-CHANELZdroj: ELLE únor 2009

Coco Chanel

5. února 2009 v 18:25 | terulka |  Literatura
S použitím dosud neznámých pramenů a rozhovorů s významnými svědky, kteří Coco Chanel znali, sepsal Henry Gidel skutečný dokumentární román o ženě, jež prožila v plném lesku tři čtvrtiny 20. století. Vytvořila kostýmy s prýmky, doplňky, z nichž se staly šperky, volné oblečení pro nonkonformní ženy, pařížské parfémy, které dobyly svět, a hlavně neopakovatelný chanelovský styl. Výrazná osobnost, kterou zlé jazyky označovaly za "nesnesitelnou", velkorysá i zlostná, to vše byla Coco Chanel.
Knihu můžete koupit např. na www.knihycz.cz/coco-chanel--P18053Photoshoot Bazaar říjen 07

5. února 2009 v 18:25 | terulka |  ●Ostatní fotografie
Krásný photoshoot jsem objevila v již starším vydání časopisu Bazaar. V luxusních "couture" róbách předních světových návrhářů jako jsou Valentino, Gaultier, Armani atd. se jako zhýčkaná zámecká paní představila brazilská modelka Gisele Bündchen. Nefotografoval ji nikdo jiný než jeden z módních mágů a návrhář značky Chanel, Karl Lagerfeld.


Dior Haute Couture


Gaultier Paris


Versace Atelier


Givenchy Haute Couture


Valentino Haute Couture


Gaultier Paris


Armani Privé


Chanel Haute Couture


Zdroj fotek: Bazaar říjen 2007