Klára Nademlýnská

31. ledna 2009 v 12:44 | terulka |  ●Současní
Působí plaše a křehce, ale byla to její odvaha, která ji dostala do popředí v našem módním světě. Svůj osobitý styl a cit pro eleganci už několik let vkládá do úžasných modelů v limitovaných sériích, kterým se obdivují nejen v Praze, ale i v Paříži nebo v Monaku. První dámu české módy Kláru Nademlýnskou nejde přehlédnout.

Cit pro návrhářství v sobě Klára Nademlýnská objevila už na oděvní střední škole v Praze, kde
vždy mezi spolužáky vyčnívala svými nápady a nerada splňovala zaběhnuté nudné osnovy komunistického školního systému. Ještě před maturitou si vzala svou lásku, jugoslávského fotografa Gorana Tačevského a kvůli svobodě tvoření se po jejím úspěšném ukončení školy obarozhodli ze země odejít. Jako svůj cíl si vybrali Paříž a nakonec tam zůstali 10 let. Francie je okouzlila a dodnes se tam rádi vracejí. Klára nejprve pracovala u návrháře Zdeňka Křížka a poté jako modelistka střihů pro firmu s luxusním dámským oblečením a návrhářka. Zlom nastal v roce 1996, kdy se u nás móda začala probouzet, vznikaly první módní obchody a pořádaly se první přehlídky. Klára začala na přehlídky vozit své výtvory a pomalu ji začaly vyhledávat známé tváře jako Jana Švandová, Ivana Christová nebo Dara Rollins.
V roce 1998 se devětadvacetiletá Klára s manželem vrací do Prahy a zakládá svůj autorský butik v Dlouhé ulici. Designérské studio Olgoj Chorchoj se postaral o originální dojem, na který se při prvním vstoupení do nového obchodu nezapomíná. První autorskou přehlídku měla 2 roky po té a v roce 2001 oslovila Terezu Maxovou, která neváhala a stala se tváří její značky Klara Nademlynska. A právě Tereza Maxová se stala pro ni také velkou inspirací a ideálem ženské krásy - fyzické i duševní. Ale vše nešlo tak hladce a rychle, Klára si musela své místo na výsluní tvrdě vybojovat.
Ještě dlouho po revoluci u nás v oblékání stále chyběla osobitost. Slepě se kopírovaly trendy z časopisů a na ulicích se objevovaly "armády" mladých hezkých dívek, které všechny vypadaly stejně. Objevovaly se extrémy představy být "in" pouze ve značkovém oblečení od hlavy až k patě a chyběla fantazie, zajímavé kombinace nebo alespoň pěkný pocit z dobře padnoucího kousku. Až poslední roky si začíná každý hledat svůj styl a to se odrazilo i na návštěvách autorských butiků a snaze neztrácet se v davu. Klára svými přehlídkami nadchla mnoho žen a
nejsou to jen celebrity, které její obchůdek začaly postupně navštěvovat a staly se stálými zákaznicemi. Klára láká svou přitažlivou elegancí, kterou dokáže podtrhnout ženskost a léta prožitá ve Francii se odráží nejen v jejím životě, ale i v tvorbě.
Nejsou to pouze kostýmky, topy a různé trenčkoty, které svou nápaditostí a ručním zpracováním zajímavých materiálů uchvacují dámy každého věku. V roce 2004 přibrala Klára k sobě společnici a kolekce rozšířily nově o Klara Sport a Klara Jeans. Klára také začala spolupracovat se sportovním gigantem Nike a pouze v jejím butiku je k dostání exluzívní výběr trendy tenisek, které skvěle doplňují její sportovní kolekce. V její poslední kolekci dominují vlající šaty, propracované džíny, krajkové lemy a sedla na halenkách a topech. V barvách dala přednost černé, kterou následují popelavě šedá, lila, fialová nebo zlatě-stříbrný brokát. A materiály - pro Kláru opět jen ty nejzajímavější - hedvábí, mušelín, bavlna a denim. Součástí kolekcí se staly také limitované edice autorské bižuterie a novinkou jsou leštěné náhrdelníky s kameny Swarovski. Se svými výtvory se prezentuje na přehlídkách v Praze a Paříži. Po stabilitě své značky na domácím trhu plánuje expandovat kromě Monaka, kde jsou její moderní modely dostání v multiznačkovém butiku Vanity, do dalších světových měst.
Klára nevidí umění obléknout se v nakoupení těch nejdražších věcí a podle trendu je zkombinovat. Sama miluje pařížské second handy a obdivuje v oblékání takové osobnosti, jako Aňu Geislerovou, protože se nebojí sáhnout po věcech z druhé ruky a umí je dokonale doladit módním modelem. Za ideální spojení pro sebe pokládá sportovní oblečení v kombinaci s elegantním. Stále překvapuje něčím novým a zajímavým a pro své nezaměnitelné střihy a nápadité detaily se inspiruje ve filmech, hudbě nebo jen při pozorování kolemjdoucích lidí z její oblíbené pařížské kavárny u Bastilly.
Její práce ji baví a hlavním smyslem života je rodina a syn Natan, kterému se věnuje každou volnou chvíli. Svou lidskost dovede vnést do každého modelu a možná to je jeden z hlavních důvodů, proč se stává tolik oblíbenou. Jako jedna z mála návrhářů začala opačnou cestou - nejprve její jméno poznali ve světě a až poté u nás. Věděla, že u nás potřebuje spoustu času ukázat lidem, že se dá oblékat i jinak. Naštěstí se nevzdala a její tvorba dnes přináší do ulic novou tvář a originalitu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jess jess | 21. ledna 2010 v 11:10 | Reagovat

NÁVRHY K POPELNICÝM

2 Frnda Frnda | E-mail | Web | 24. října 2011 v 17:31 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

3 Bradley23Virgie Bradley23Virgie | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 4:02 | Reagovat

When you are in uncomfortable position and have no cash to move out from that, you would need to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a>. Just because that would help you unquestionably. I get short term loan every time I need and feel fine because of that.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama