Červen 2008

Victoria´s Secret v ČR

4. června 2008 v 21:17 | terulka |  Aktuality
Značka Victoria´s Secret konečně otevřela svůj butik i v ČR. Konkrétně v Brně v pasáži Velký Špalíček. Nečekejte žádný malý obchůdek, butik je celkem velký a výběr prádla opravdu široký. Na své si přijdou milovnice klasického krajkového prádla, luxusních korzetů a sexy košilek, ale také podprsenek a kalhotek bláznivých zářivých barev, vzorů a struktur. Každý kousek je (přesně ve stylu Victoria´s Secret) originální a naprosto odlišný od omezeného sortimentu nabízeného v ČR. K mání jsou i saténové župánky, do kterých se oblékají nejslavnější modelky na přehlídkách VS, a to vše za velmi přijatelné ceny. Doporučuji všem obchod určitě navštívit, kdyby jenom za účelem obhlédnutí luxusního prádýlka.
Zdroj fotky: www.google.com

Victoria´s Secret underwear

3. června 2008 v 16:39 | terulka |  ●Ostatní fotografie
Doslechla jsem se, že Victoria´s Secret otevřela svoji první pobočku v ČR, překvapivě ne v Praze, ale v Brně v obchodním centru Velký Špalíček! Zatím je to ovšem nedoložená informace, nikde jsem o tom nenašla ani zmínku, takže tam zítra skočím a přesvědčím se, jestli opravdu toto luxusní prádýlko dorazilo konečně i k nám. Prozatím se můžeme kochat alespoň prostřednictvím těchto fotografií

Butik Chanel v LA

3. června 2008 v 16:11 | terulka |  Aktuality
Tento butik byl otevřen 30.5.2008 na Robertson Boulevard v Los Angeles. Působivý interiér navrhl architekt Peter Marino, tak aby zapadal do luxusního prostředí. Provedení je velmi působivé, nadčasové, jednoduchý stylový design dává vyniknout nabízenému sortimentu luxusního zboží.

Betsey Johnson

3. června 2008 v 15:58 | terulka |  ●Současní
Betsey Johnson se narodila 10.srpna 1942 ve Wethersfieldu (stát Connecticut). V oblasti dámské módy je známá zejména pro svůj výstřední, lehce žertovný design. Je také známá hvězdící, kterou si střihne vždy na konci své přehlídky.
V dětství absolvovala několik tanečních kurzů, díky nímž se projevila její láska ke kostýmům. Postřední škole studovala na Prattově institutu a později promovala na Syracuse University. V roce 1967 se poprvé vdala. Manželství ale nemělo dlouhého trvání. Skončilo rozvodem v roce 1971. O čtyři roky později se jí narodila dvera Lulu. V současné době mají krom vztahu matky s dcerou také vztah spolupracovnic.
Její kariéra módní návrhářky začala účastí v soutěži Mademoiselle Guest Editor, kterou vyhrála. Během roku se stala návrhářkou pro Manhattanský butik Paraphernalia. Byla jednou z mladých návrhářů, kteří otřásli newyorskou módou. Spolupracovala na undergroundové scéně s Andy Warholem, Lou Reedem,...
V roce 1969 si konečně otevřela svůj první butik v N.Y. na Upper East Side. Jmenoval se Betsey Bunki Nini. A od sedmdesátých let převzala kontrolu nad módní značkou "Alley Cat". Oblíbená zejména na rock'n'rollové scéně. V roce 1978 se osamostatnila a nastartovala svou vlastní módní lajnu. Ten rok také otevřela svůj první obchod v Soho. Dnes má po celém světě přes pětačtyřicet obchodů.
Před pár lety rozšířila svou značku. Nezahrnuje už jen oblečení, ale také boty, spodní prádlo, jeansy, kabelky, klobouky, doplňky, kravaty a další drobnosti v módě nepostradatelné. Její šaty nosí spousta známých osobností. Jmenujme alespoň Courtney Love, Sarah McLachlan nebo Salma Hayek.
V současnosti bydlí v New Yorku, ale jednou do měsíce odjíždí na víkend do své rezidence v Mexiku - ze které později udělala hotel s názvem Betseyville.

Zemřel módní návrhář Yves Saint Laurent

2. června 2008 v 8:50 | terulka |  Aktuality
V neděli večer zemřel jeden z nejvýznamnějších módních návrhářů 20. století Yves Saint Laurent. Bylo mu 71 let. Oznámila to v pondělí agentura AFP. Nástupce Christiana Diora proslul tím, že rozšířil módu i mezi obyčejnými lidmi.
Saint Laurent se slávy ve svém povolání dočkal už jako mladý umělec. V 17 letech přišel do Paříže a už v roce 1954 se stal spolupracovníkem Christiana Diora.
Podle editorky British Vogue Alexandry Shulmanové pomohl inovátor Saint Laurentzdemokratizovat módu. "Před ním existovaly malé salony pro bohaté. Saint Laurent je přiblížil všem lidem. Byl mladý a měl švih. Mladší generace se s ním ztotožnily."
Úspěch mu přinesla hned první módní přehlídka, která zcela narušila dosavadní trendy "vosího pasu".

Svoboda v oblékání

V roce 1961 ve spolupráci s Pierrem Bergém vytvořil vlastní módní dům. Společně pak dobývali svět s logem představovaným třemi černými písmeny na krémovém podkladu. Ženám dal svobodu v oblékání - vytvořil pro ně kalhoty dámského střihu či kostým, přizpůsobil jejich oblečení nové době. Nezůstal pozadu ani v módě pro muže: tvořil pro ně pláště s kapucí, bombajky (saka s krátkými rukávy) i smokingy.
Před šesti lety se Yves Saint Laurent po 40 letech kreativní práce rozhodl odejít na odpočinek. Rozloučil se retrospektivní přehlídkou své tvorby v pařížském centru Georges Pompidou.
Návrhář byl velkým milovníkem umění, například opery i divadla, pro jejichž představení také tvořil kostýmy. Nechal se inspirovat také umělci z jiných oborů, mezi nimi například Pablem Picassem nebo Vincentem Van Goghem, ale i Ruskem či Afrikou.
Yves Saint Laurent ve zkratce:
- Celým jménem Yves-Mathieu Saint Laurent
- Narodil se 1. srpna 1936 v alžírském Oranu.
- V 50. letech spolupracoval s Christianem Diorem a po jeho smrti v roce 1957 se stal jeho nástupcem.
- V roce 1961 ve spolupráci s Pierrem Bergém vytvořil vlastní módní dům.
- V roce 2002 odešel do důchodu.
- Zemřel 1.6. 2008.
Zdroj: www.novinky.cz
Zdroj fotky: www.google.com