Jan Kaplický a Leeda

27. května 2008 v 20:36 | terulka |  Aktuality
Módní značka Leeda představila novou kolekci, která vznikla ve spolupráci s nejznámějším českým architektem současnosti Janem Kaplickým a která obsahuje zajímavě střihově řešené plavky. Kdostání je v nově zrekonstruovaném butiku Leeda v Bartolomějské 1 v Praze 1.
Nová kolekce Leeda Dejavu vznikla ve spolupráci s architektem Janem Kaplickým, který pro tuto sezónu vytvořil vlastní řadu dámských modelů a plavek se značkou Leeda Kaplicky. Jako vždy, je i v této kolekci kladen důraz na originalitu. Oblečení je vyrobeno v limitované sérii přibližně deseti kusů od jednoho modelu. Autorky značky Leeda, Lucie Trnková a Lucie Kutálková, spojují už tradičně svou značku se zajímavými tvůrci z oblasti designu, grafiky, architektury, filmu, fotografie a hudby. Spolupráce se světově uznávaným architektem pro ně představuje nový a jedinečný druh energie.

Architekt Jan Kaplický o módě:

"Je to pro mě nová profese. Móda. Snad poněkud neobvyklé pro architekta, ale nejsem první. Je to pro mě užasná příležitost zabývat se zde formou, barevností, detailem. Je to přímá práce s křivkami těla. To mě zajímá. Doufám, že vzniknou úžasné, přitažlivé, nápadné a sexy nové věci.
První dva modely vzniklé ze spolupráce Leedy a Jana Kaplického byly exkluzivně uvedeny v rámci přímého přenosu z finále souteže Česká Miss 2008.
Celkově je v nové kolekci více ženskosti a neokázalého luxusu. Inspirací byla Paříž, diamanty a šampaňské, jako asociace na krásu a smyslnost, ale také klasické příběhy Alenky v říši divů a Čaroděje ze země OZ. Modely vsadily na hedvábí, len, organic bavlnu, výšivku, tisk a "diamanty" Precios.
Zdroj: ELLE červen 2008, www.zena.centrum.cz
Zdroj fotek: www.zena.centrum.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama