Josef Klír

29. února 2008 v 15:54 | terulka |  ●Současní
Josef Klír je jméno, které se dostalo do povědomí široké veřejnosti. Není už známý jen ve světě showbusinessu, ale také běžná žena jeho jméno dávno zaznamenala. Je to velmi nadaný člověk, který svůj talent umí prodat.
Josef Klír se narodil v roce 1972 a v Liberci vystudoval Střední průmyslovou školu textilní. V roce1987 na sebe coby na studenta upozornil tím, že se mu podařilo získat nejvyšší ocenění v soutěži Mladý módní tvůrce v Teplicích a Liberci. Pomohla mu také spolupráce s předními topmodelkami Evou Herzigovou a Jarkou Rytychovou.
Velký úspěch zaznamenaly jeho svatební šaty, které v roce 2002 a 2005 vyhrály první cenu v soutěži Svatební šaty roku. V navrhování svatebních rób se mu velmi daří, protože vytvořil svatební "ohoz" pro fotbalistu Jana Kollera a jeho ženu Hedviku či pro modelku Kateřinu Stočesovou. Návrhář Klír bývá přirovnáván ke Gaultierovi i Versacemu. Sám tvrdí, že jeho tvorbu ovlivňuje Galiano a chápe ho jako svůj velký vzor. Josef Klír je všeuměl a umí navrhovat výstřední kousky i modely pro běžné denní nošení. Nebojí se experimentovat s barvami ani materiály. Ke spolupráci ho vyzvali také tvůrci několika filmů. Vytvářel kostýmy například pro pohádku Nesmrtelná teta nebo pro film Rád. Klírovu tvorbu lze nejlépe zařadit mezi razantní a přímočarou.
Dokáže vystihnout osobnost, kterou poté přenese na tvorbu oděvu. Díky tomu navržený model dámě sluší a perfektně se k ní hodí. JK vychází z jednoduché bilance - potlačit nedostatky postavy a vyzdvihnout přednosti. Jeho móda je často výstřední a avantgardní, nebojí se přitáhnout pozornost na dekolt správně vytvořeným korzetem.
Spolupracoval a stále spolupracuje s některými celebritami. Obléká či oblékal Daru Rolins, IvetuBartošovou, Ilonu Csákovou, Pavlínu Filipovskou Lucii Bílou, Miss Silvii Lakatošovou Leonu Machálkovou, Michaelu Jílkovou a v době fungování dívčí skupinu Black Milk nebo Support Lesbiens. Při své práci se rád nechá unášet na vlně fantazie a inspirativní pro jeho práci jsou některé historické styly- zajímavá mu přijde secese a dvacátá, třicátá léta minulého století.
Tento mladý návrhář také zaujal v New Yorku, kde představil svou kolekci na Týdnu módy. Uvedl provokativní, sexy a dramatické modely, které sklidily obrovský úspěch. Ke své účasti se vyjádřil:"New York mi v profesi nepomohl, ale ve zkušenostech ano." Klírova přehlídka se odehrála v hotelu Waldorf Astoria a byla oceněna plným sálem a spontánním potleskem. Nejvíce zaujala róba z hnědého šifonu, která byla pošívaná květy z kousků jemné kůže.
Po přehlídce byla hned jednou nadšenou divačkou zamluvena. Klír reagoval na tento rychlý tah slovy: "Lidé u nás mají zafixováno, že modely jsou pro ně nedosažitelné. Ale ona to není pravda." Dal tak najevo, že publikum v zahraničí a u nás se chová odlišně. Ceny šatů z jeho ateliéru se pohybují od 15 000 do 30 000 Kč. Pokud se jedná o šaty z přehlídky, které jsou originálem, cena je okolo 40 000 Kč.
Víte jak začala jeho kariéra? Své profesi se začal věnovat v malé a zapadlé tmavé dílničce na pražském Karlíně. Vypracoval se a díky tomu se dnes těší z prostoru na Malé Straně. Návrhář se nevěnuje jen práci, ale rád zkouší nové věci. Pořídil si kolečkové brusle, na kterých brázdíStromovku a také rád poslouchá hudbu. Umělecké nadání se v něm nezapře, protože nesnáší konfekci. Proto navrhuje oblečení i sám pro sebe. Jde proti proudu a nemá problém s tím, že džíny, které nosí, také prošly jeho rukama. Jedním z dalších Klírových projektů je šití rób pro 19. ročník soutěže krásy Miss České republiky a účast na české sekci Haute Coiffure Francoise.
Klírova práce je lehce rozpoznatelná. Zaujme svou extravagantností a vyzývavostí. Rád šetří látkou a přes prsa modelkám klidně nalepí ozdobnou pásku. Jindy je na jeho modely spotřebováno látky víc než dost a modelky předvádí dlouhé nařasené sukně. Při přehlídkách nezanedbává návrhář ani účesy. Musí být složité, s příčesky, s avantgardními konstrukcemi. Zahřát u srdce nás Češky může jeho prohlášení, že v porovnání se světem mu české ženy přijdou velmi kreativní.
Josef Klír slepě nenásleduje trendy. Označuje se za návrháře, který se nezaměřuje na sezónní kolekce a neudává, co je in. Má rád lehký dotek erotička a svůdnosti. Velmi znatelná je Klírova snaha zjednodušovat běžné oblečení pro denní nošení a ozvláštňovat a stále více zdobit večerní róby. "Tak by to mělo být, protože lidé přestávají rozlišovat, kam jdou. Přijde mi, že rifle, svetr a trička se staly naprosto běžným oblečením. A to se mi moc nelíbí," řekl lehce zklamán realitou.
"Jsem rád, že mi bylo dopřáno dělat svět krásnější..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anett Anett | Web | 31. července 2008 v 11:47 | Reagovat

Oh to je můůj nejoblibenějšíí modní návrhář..

2 KAROLÍNA KAROLÍNA | 26. srpna 2008 v 14:12 | Reagovat

KRÁSNÉ MODELY ...MOC SE MI LÍBÍ

3 KAJU KAJU | 26. srpna 2008 v 14:15 | Reagovat

JOESF KLÍR JE PROSTĚ NEJLEPŠÍ...JEHO MODELY MAJÍ ZVLÁŠTNĚ EXTRAVAGANTNÍ STYL(PRACOVALA JSEM OD SVÍCH 15 LET ASI VE 4 FIRMÁCH.TĚD JE MI 17 A JSEM NA SAMÉM VRCHOLKU SVÉ KARIÉRY)JSEM RÁDA

4 terulka terulka | 28. srpna 2008 v 12:15 | Reagovat

KAJU: to už teda asi nemáš nic moc vyhlídky, když jsi v 17 dosáhla vrcholu své kariéry, co?

5 gykyla gykyla | E-mail | Web | 7. června 2009 v 22:47 | Reagovat

WSwvNG  <a href="http://crdpkbgfgwrn.com/">crdpkbgfgwrn</a>, [url=http://ehxnaixgxryr.com/]ehxnaixgxryr[/url], [link=http://zhhuheayqvvz.com/]zhhuheayqvvz[/link], http://kdlwsfaqzsuz.com/

6 ArNy ArNy | 29. června 2009 v 21:49 | Reagovat

No Galiano to zrovna není, ale věci má dobrý vkuz a dokáže každého dojmout. Libí se mi to.

7 personal loans personal loans | E-mail | Web | 5. prosince 2011 v 20:49 | Reagovat

Don't you recognize that it's correct time to receive the home loans, which would make your dreams come true.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama