Mario Testino

4. ledna 2008 v 19:07 | terulka |  ●Jiní
Jeden z nejlepších světových fotografů, Mario Testino, se narodil v roce 1954 v Limě v Peru do rodiny s irskými,španělskými a italskými předky. Navštěvoval American School of Lima a poté šel studovat ekonomiku na Universidad del Pacifico, práva na Universidad del Catolica a mezinárodní vztahy na University of San Diego v Californii. Z Peru se přestěhoval roku 1976 do Londýna a začal navštěvovat oficiální kurzy fotografie.
Mario stale žije v Londýně, ale značně cestuje kvůli focení pro americký, britský, francouzský a italský Vouge, L´Uomo Vogue a Vanity Fair. Fotografoval mnoho celebrit včetně Madonny, Kim Basigner, Liz Hurley, Gwyneth Paltrow, Janet Jackson, Julie Roberts, Meg Ryan, Cameron Diaz, Catherine-Zety Jones a Diany, zesnulé princezny z Walesu. Byl také pověřen fotografováním prince z Walesu, Harryho, a jejího veličenstva královny Jordánu Rania Al - Abdullah.
Mario Testino přispěl svými fotografiemi předním módním domům jako jsou: Givenchy, Christian Lacroix, Valentino, Sonia Rykiel, Gucci, Yves Saint Laurent, Versace, Paul Smith, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Missoni, Burberry´s a Calvin Klein. Fotografoval krásné kampaně pro Gucci, Clinique, Lancome, Davidoff, Valentino a Shiseido. Samostatné výstavy prací Maria Testina byly a jsou viděny v mnoha světových galeriích.
Mario Testino je obdivován především pro svou uhlazenost, udivuje exotickým třpytem reklamních kampaní a nádherně stylizovanou fotografií, která nese klamné napětí nenucenosti a lhostejnosti. Jeho obliba u špičkových světových návrhářů a módních redaktorů vychází z jeho profesionality, dobré povahy a spolehlivé obratnosti dělat fotografie, které samy prodávají oblečení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama