Haute Couture Spring 2008

25. ledna 2008 v 14:12 | terulka |  Aktuality
Tento týden začaly v Paříži přehlídky dámské luxusní módy haute couture na jaro a léto 2008. Asi největší pozdvižení zde tradičně předvedl John Galliano se svou kolekcí pro Christiana Diora. Zajímavostí pak zůstává vůbec poslední přehlídka legendárního italského návrháře Valentina, který se rozhodl definitivně ukončit kariéru.
Během týdne předvedou své modely tři desítky módních domů, dalších asi dvacet pořádá přehlídky mimo oficiální program.
Nejvíce vzruchu přinesla přehlídka salonu Christian Dior, jehož návrhářem je John Galliano. V jeho nabíraných večerních šatech a koktejlkách viděli odborníci připomínku 60. let, podobně "retro" působily i deštníkovité klobouky. Některé modely byly ozvláštněny velkými "drahými kameny".
Členy "klubu" haute couture je teď jedenáct módních domů, z nichž na nynějších přehlídkách bude chybět jen Ungaro. Podobně ze čtyř členů-korespondentů, mezi nimiž je i Valentino, bude chybět Martin Margiela.
Haute couture je ve Francii chráněná značka, pro jejíž získání je potřeba splnit řadu podmínek stanovovaných ministerstvem průmyslu.
Evropanky, Rusky a Číňanky se stávají novými zákaznicemi luxusních značek
"Už to není jenom americká a středovýchodní elita, teď jsou tu Evropanky, Rusky, Indky, několik Číňanek, které nakupují naše velmi luxusní zboží" citoval dnes list Le Figaro generálního ředitele salonu Chanel Bruna Pavlovskyho. Chanel prý má teď o 20 až 30 procent víc zákaznic než před čtyřmi lety, Givenchy zaznamenal jen loni vzrůst o 30 procent.
Modely haute couture, které stojí až 300 000 eur, tedy přes osm miliónů korun, si na celém světě kupuje jen pár set žen a celkově toto odvětví představuje méně než jedno procento sektoru módy. Haute couture jako celek a přehlídky jejích modelů zvlášť jsou ale mimořádně dobrá reklama, která pomáhá získávat miliardy eur z prodeje doplňků, klenotů, parfémů a kosmetiky, z nichž výrobci přepychového zboží žijí.
Podle statistiky, kterou zveřejnil rovněž Le Figaro, se loni ve světě prodalo tohoto zboží za 170 až 173 miliard eur, zatímco v roce 2006 to bylo za 159 a rok předtím za 146 miliard.
Valentino
Christian Dior
Zdroj: www.novinky.cz
Zdroj fotek: www.style.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama