Pirelli 2008

11. prosince 2007 v 19:56 | terulka |  Aktuality
Klenoty ověšené čínské kurtizány v luxusním prádle v romantických tlumených barvách. Červené lampiony a starobylé lucerny i zahrady v mlžném oparu, z nichž sálá nostalgická atmosféra přímo podněcující fantazii. To všechno letos vzniklo pod taktovkou slavného britského módního návrháře Johna Galliana, kreativního ředitele francouzského módního domu Christian Dior.
Nový ročník exkluzivního kalendáře Pirelli je inspirován retro elegancí meziválečné Šanghaje a tamní Francouzskou čtvrtí, proslulou nevěstini a rušným pouličním životem. Kalendář má letos osobité kouzlo - právě i díky tomu, že je svéráznou a patřičně originální přehlídkou nejnovější tvorby Johna Galliana.
Šanghaj oděná v luxusu
Asijská inspirace, kterou Galliano u modelů pro letošní kalendář Pirelli dotáhl k dokonalosti, byla ostatně k vidění i na některých přehlídkách nedávno probíhajícího pařížského týdne módy ( http://fashion-design.blog.cz/0710/dior-haute-couture-spring-2007 ). Galliano kladl důraz na rafinované střihy a důmyslné detaily, jeho asijské "Pirelli" modely umně kombinují lascivnost a luxusní eleganci.
Vydání nového kalendáře Pirelli je každoročně netrpělivě očekávanou módní i uměleckou událostí. Prestižní kalendář, který se tiskne pouze v omezeném množství kusů a je světově neprodejný, zasílá firma Pirelli už více než čtyřicet let mezi své nejváženější klienty a významné osobnosti ze světa politiky, byznysu i umění. Svůj kalendář každoročně obdrží britská královna Alžběta II., americký prezident George Bush, španělský král Juan Carlos, ale také český prezident Václav Klaus.
Pirelli - synonymum slávy
Kalendář Pirelli není jen nedostižným cílem sběratelů a uznávaným uměleckým a módním fenoménem, ale také prestižní a patřičně lukrativní zakázkou pro přední světové fotografy, návrháře, vyhledávané topmodelky, ale i hudební a filmové hvězdy. V minulosti fotografovali krásky do kalendáře Pirelli uznávaní umělci jako Annie Leibovitzová, Mario Testino, Richard Avedon či Herb Ritts.
Před objektivem v posledních letech pózovaly například Sophia Lorenová, Jennifer Lopezová, Hilary Swanková, Naomi Wattsová, Penelope Cruzová, či topmodelky Gisele Bündchenová, Kate Mossová nebo Češka Karolína Kurková.
Mění se však i prostředí a celková atmosféra jednotlivých ročníků - například předloni se černobílé snímky kalendáře Pirelli nesly ve znamení retroelegance francouzské Riviéry šedesátých let.
Proslulý francouzský módní fotograf Patrick Demarchelier, který pro Pirelli nepracoval poprvé, se letos soustředil hlavně na asijské modelky a herečky.
Největším lákadlem aktuálního kalendáře Pirelli je zřejmě angažmá jedné z nejzářivějších čínských hvězd současnosti, herečky Magie Cheung. Rodačku z Hongkongu světově proslavily filmy Stvořeni pro lásku, komorní drama 2046 a především výpravná akční podívaná režiséra Čanga Imou Hrdina. Mezi modelky, které se letos v kalendáři Pirelli objevily, patří například Gemma Wardová, Catherine McNeilová, Doutzen Kroesová, Agyness Deynová či Coco Rocha.
Zdroj: Hospodářské noviny
Zdroj fotek: www.zpravy.idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama