Jarní Balenciaga pro muže

8. prosince 2007 v 14:10 | terulka |  Aktuality
Ačkoliv venku je zatím v plném proudu zima, špičkoví světoví módní návrháři už představili světu své jarní kolekce. A jednou z těch nejoriginálnějších, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je kolekce španělského módního mistra Cristobala Balenciaga pro muže na jaro2008.
Vůdčími barvami v pánské jarní kolekci jsou tradiční elegantní bílá, šedá a černá, ať už v provedení jednobarevném, či například v podobě proužků. V kolekci najdeme také celou řadu pozoruhodných zvláštností a unikátů, jakými je například obliba kožených bund, často až legrační kraťasy či bláznivé brýle, a nejlépe kombinace všeho dohromady.
Zařadit kolekci do nějakého určitého stylu je prakticky nemožné, Balenciaga totiž bez mrknutí oka zkombinuje elegantní společenské sako a kraťasy vhodné tak možná na plážový piknik. Který kousek má pak v celkovém outfitu hlavní roli, o tom se můžeme jen dohadovat. Nahodilé kombinace však působí velmi odvážně, hravě a tudíž i mladistvě.
Kolekce Balenciaga nikdy nebyly a nejspíš ani nikdy nebudou konfekční. Díky těm nejkvalitnějším, a pochopitelně také nejdražším materiálům jsou určeny jen několika málo šťastlivcům žijícím v bohatších poměrech. Ovšem stylové linie, kouzelné barvy a kvalita zpracování v podání Balenciaga za vyšší sumy jistě stojí.
Cristobal Balenciaga si otevřel svou první krejčovskou dílnu již v necelých dvaceti letech. Díky podpoře mecenášky markýzy de Cassa Tores o dalších dvacet později otevírá v Paříži svůj první salon a nevede si vskutku zle. Je jedním z mála, kteří dokáží sami navrhnout šaty, nastříhat látku a ušít model, technologicky zvládnutý a s bravurním střihem.
Co se týká inovací, Balenciaga objevil například zvonové sukně, balonové šaty nebo tunikové či empírové šaty s vysokým pasem. Novým objevem bude možná myšlenka, že v životě mužů jsou i důležitější věci než kalhoty?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama