CFDA

8. prosince 2007 v 17:54 | terulka |  Zajímavosti
CFDA (= Council of Fashion Designers of America) je nezisková obchodní asociace spolupracující svíce než třemi sty nejdůležitějšími módními návrháři a designery navrhujících módní doplňky. Asociace byla založena v roce 1962 a jako odvětví amerického umění a kultury se snaží pokračovat ve zvyšování prestiže módního designu, aby pozvedla umělecké a profesionální standardy, definovala morální kodex ve vztazích obchodu a širší veřejnosti a vyjádřila podporu módnímu umění díky vedoucímu postavení v kvalitě a estetické soudnosti.
Díky možnosti organizování každoročních CFDA Fashion Awards je organizace zavázána podporovat rozvoj budoucích návrhářů v americkém módním průmyslu. Vzdělávací iniciativa CFDA poskytuje podporu a prostředky pro studenty středních škol. Mimojiné CFDA podporuje návrháře v začátcích a po celou dobu jejich kariéry. Díky CFDA Foundation mobilizuje vztahy, aby získala peníze pro důležité charitativní účely - boje proti rakovině prsu a The CFDA-Vogue Initiative for HIV and AIDS.
Členství získají pouze "pozvaní" a získat ho můžou američtí návrháři působící ve Spojených státech i v zahraničí nebo světoznámí návrháři jejichž obchod je primárně fungující v US. Každý rok přijímací odbor posoudí žádost kandidáta před tím, než je doporučí přestavenstvu CFDA. Souhlasné vyjádření představenstva je zapotřebí ke zvolení každého nového člena.
CFDA Presidents (od roku 1963)
Sydney Wragge
Norman Norell
Oscar de la Renta
Herbert Kasper
Bill Blass
Mary McFadden
Perry Ellis
Carolyne Roehm
Stan Herman
Diane von Furstenberg
CFDA Fashion Awards
Ve snaze rozpoznat vynikající přínos americké módní scéně, pořádá CFDA každoroční CFDA Fashion Awards. Ceny jsou udělovány za žurnalistiku, tvůrčí vizi a celoživotní dílo. Jako výraz uznání k nepřekonatelnému přínosu módnímu návrhářství v Americe byla cena za celoživotní dílo přejmenována ve jménu Geoffreyho Beena. Nejvíce jsou návrháři dychtiví po Swarovski awards za dámskou a pánskou módu a doplňky, které byly zavedeny roku 1986 jako pocta objevenému talentu Perryho Ellise. Každý rok jsou nominace na jednotlivé kategorie předloženy členům CFDA, vybraným maloobchodním módním řetězcům, tisku a módním znalcům a ohodnoceny představenstvem CFDA. V letošním roce proběhne 25. výročí tohoto ceremoniálu.
Newyorští návrháři v čele s prezidentkou CFDA Diane von Furstenberg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa aaa | 8. prosince 2007 v 18:13 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

2 Lil'D Lil'D | 11. července 2008 v 22:00 | Reagovat

ty šaty na začátku jsou hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama