Stella McCartney

16. listopadu 2007 v 15:33 |  ●Současní
Stella Nina McCartney se narodila 13. září 1971 v Londýně jako dcera známého člena ještěznámější skupiny The Beatles, Paula McCartneyho a jeho manželky Lindy. O Stelle je známo, že je velkou zastánkyní vegetariánství a vehementně ho podporuje.
Například pro kolekci modelů pro oděvní společnost Adidas navrhla trička s nápisy "vhodné pro sportující vegetariány" na rukávu. Samozřejmě zároveň odmítá testování výrobků na zvířatech a zásadně na modely nepoužívá kůži a kožešiny a protestuje proti známým světovým celebritám, které tyto materiály rády nosí.

Jako malé děvčátko cestovala se svými známými rodiči po světě spolu s jejich kapelou Wings a jejími sourozenci, sestrami Heather, Mary a bratrem Jamesem. Název skupiny Wings vznikl spolu se Stelliným narozením. Její porod byl značně komplikovaný a málem při něm ona i její matka zemřely. Tehdy čekal otec Paul v čekárně a usilovně se modlil, aby se Stella narodila na andělských křídlech (wings = křídla). Naštěstí všechno dobře dopadlo a jejich kapela koncertovala téměř deset let.

Rodiče se snažili ji i její sourozence vychovávat co nejnormálněji to šlo, takže Stellu zapsali do státníškoly ve východním Sussexu. Bohužel tam vzhledem ke svému původu byla častou obětí šikany.

Její nadání pro design se u ní projevilo ve dvanácti letech, kdy si vytvořila svou první bundu. Za tři roky už asistovala Christianu Lacroixovi, když spolupracovala na jeho první kolekci a brousila si tak své umění.
Stella McCartney vystudovala v raných devadesátých letech módní design na St Martins College of Art & Design. Její absolventská módní přehlídka na okolní svět opravdu silně zapůsobila. Ústřední píseň Stella May Day nevytvořil nikdo jiný, než její otec, a modely předváděly takové modelky, jako byla Naomi Campbell, Yasmin Le Bon a Kate Moss. Tato kolekce se dostala na titulní strany všech módních časopisů a byla prodána do butiku v Tokiu.

Za dva roky, v roce 1997, už pracovala pro značku Chloé ve šlépějích Karla Lagerfelda. V roce2001 odešla pracovat pro firmu Gucci, která otevřela své butiky v New Yorku (2002), v Los Angeles (2003), kdy Stella zároveň uvedla na trh i svůj parfém, a v Mayfair (2004).
V roce 2004 dokonce navrhovala kostýmy pro Madonnu a její Re-Invention Tour, pro letní turné Annie Lennnox a pro Judea Law a Gwyneth Paltrow ve filmu Svět Zítřka. Ve stejném roce pracovala i pro Adidas. Kolekce dostala název "Adidas by Stella McCartney" a měla obrovský úspěch. Můžeme se jen těšit, jakým dalším krásným oblečením nás bude Stella McCartney nadále inspirovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama