Monika Drápalová

4. listopadu 2007 v 20:12 |  ●Současní
Vystudovala textilní průmyslovku v Brně, DAMU a VŠUP v Praze. V roce 1998 otevřela vPraze ateliér Modrá, o tři roky později si pronajala butik v Lyonu.V letech 2001-2003 se účastnila veletrhu Prêt-à-porter v Paříži, získala zakázky do dalších zemí. Tři roky působí jako módní ředitelka pařížského butiku Korloff Couture. V roce 2005 získala cenu francouzského obchodního domu Printemps za autorskou kolekci Modra a v listopadu tohoto roku se poprvé účastnila módní přehlídky v New Yorku.
Sbírala ocenění už na škole
Monika Drápalová vystudovala Vysokou školu umělecko průmyslovou v Praze. Už za studia nasbírala několik cen, ty jakoby napovídaly tomu, jak slibná kariéra tuto ženu čeká. Dva roky také studovala na DAMU obor Alternativní divadlo. Vroce 1998 otevřela svůj Ateliér Modrá v Praze a tři roky poté i ve francouzském Lyonu. Jako první české návrhářce se jí povedlo předvést svou kolekci houte couture na pařížských molech. A nejen, že její modely byly viděny, ale setkaly se s pozitivními ohlasy. Dnes působí jak v České republice tak ve Francii.
Nejen módní návrhářka…
Monika Drápalová je nejen módní návrhářkou, ale také navrhovala kostýmy pro film Amerika (1993) nebo pro divadlo (představení Lovci snů, Maska, Malý princ) a v neposlední řadě se podílela na kostýmech k novému albu Anny K. Její modely jsou i ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Mezi lety 2003 až 2005 byla módní ředitelkou Korloff Couture. V roce 1998 a 2004 obdržela ocenění Výtvarník sezóny. Věnuje se tvorbě kolekcí pret-a-porter a zakázkových modelů ve svém ateliéru Modrá.
Přehlídka v NY
Jedním z jejích posledních úspěchů bylo uvedení jejích modelů spolu s modely dalších tří českých návrhářek (Liběny Rochové, Hany Zárubové a Denisy Nové) v jedné z mekk módy v New Yorku. Přehlídka proběhla 30. listopadu v Milk Gallery pod záštitou Českého centra New York a nadace Heleny Houdové Sunflower. Přehlídky se účastnil i bývalý český president Václav Havel nebo Miss World Taťána Kuchařová.
Jaká bude móda roku 2007
Modely Moniky Drápalové jsou často romanticky laděné, přesto však působí moderně a jsou plné nových nápadů. Pro rok 2007 radí Monika odklon od pánského stylu a znovunastolení ženskosti, to však nesmí být na úkor praktičnosti a nositelnosti modelů. Tato módní návrhářka umí vymyslet modely, které jsou elegantní a mají dokonalý střih, ale žena si v nich připadá velmi pohodlně a přirozeně. Při výrobě modelů na zakázku se řídí především osobností své zákaznice, protože móda je přece především o tom vyjádřit sama sebe.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daniela Poláková Daniela Poláková | 27. dubna 2012 v 8:30 | Reagovat

Nádherné práce! Jste velice šikovná :)Jen tak dál..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama