Ať žije rtěnka!

9. listopadu 2007 v 15:32 |  Trendy
Pokračování bývá většinou horší než originál. U rtěnek to však neplatí. Kdysi bývali voskovité a hutné. Teď jsou hebké, příjemné - a proklatě sexy.
Vzpomínáte, jak jste v dětství sledovala mámu, když si před zrcadlem nanášela rtěnku? Teď můžete být jako ona. Po dlouhé době, kdy hrála rtěnka druhé housle vedle lesku, můžeme s jistotou říct: je zpátky! A to je dobře, vždyť žena a rtěnka k sobě patřily odnepaměti: její dlouhá historie začíná Kleopatrou a pokračuje přes Marilyn Monroe či Coco Chanel až ke Gwen Stefani...
Pokud je u vás na prvním místě stále lesk a k rtěnce přistupujete s nedůvěrou, můžeme vás ujistit, že není důvod se jí obávat. Nová generace rtěnek je totiž jemnější, hladší a příjemnější než kdykoli předtím. Dokonce i barvy jsou kvalitnější a díky novým pigmentům krásně září a na rtech vydrží mnohem déle. Proto rtěnku určitě vyzkoušejte. Odstíny tohoto podzimu jsou rubínově červená, čistě růžová a sytě růžová se zlatavými odlesky. Jsou sice intenzivní, ale lichotí téměř každé ženě.
Jak na to?
Jestliže jste nikdy rudou rtěnku nenosila, zkuste si nejprve rty namalovat doma "nanečisto", i když se na žádnou party nechystáte. Jedině tak si na ni zvyknete a nebudete z ní nervózní. Zároveň si takvyzkoušíte, jak dlouho vydrží, zda se rozpíjí nebo jestli se vám neotiskne na zuby. Proti rozpíjení pomůže, nanesete-li kolem rtů korektor, proti červeným zubům se můžete bránit tak, že přebytečnou vrstvu rtěnky otisknete do papírového ubrousku.
Samozřejmostí by měla být především pleť bez jediného pupínku či skvrnky. Jestliže to totiž nezamaskujete korektorem, rudá rtěnka na ně ještě více upozorní. Ostatní líčení pak pojměte skromně. Oči stačí namalovat řasenkou (chcete-li i stíny, tak jen v neutrálních světlejších odstínech). Na tváře pak jemně vťukněte tvářenku. Aplikujte ji opravdu jen na jablíčka, nikoli až k lícním kostem. Působí to daleko přirozeněji. Tip: místo tvářenky můžete zkusit rtěnku, kterou jste použila na rty. Udělejte si na tváři pár teček a dokonale je rozetřete doztracena.
Dior Dior Rouge, odstín 871, 820 Kč
Chanel Rouge Allure, odstín 48, 680 Kč
Clinique Colour Surge Butter Shine, odstín Apple Brandy, 510 Kč
Z přehlídek:
Zdroj: ELLE Listopad 2007
Zdroj fotek: www.deviantart.com www.style.com www.google.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama