Roberto Cavalli pro H&M

25. září 2007 v 21:56 | terulka |  Aktuality
Švédský řetězec H&M přizval ke spolupráci dalsí návrhářskou hvězdu. Tvůrcem kolekce, která bude k dostání od 8. listopadu ve vybraných prodejnách této značky, se stal Roberto Cavalli.
Několik otázek pro Roberta CAvalliho:
Proč jste se rozhodl přijmout nabídku H&M?
Chtěl jsem, aby si moje věci mohli koupit i mladí lidé, kteří si zatím oblečení značky Cavalli nemohou dovolit. Chtěl jsem jim tuto kolekci dát jako dárek, protože já sám se od nich mám pořád co naučit.
Bylo navrhování kolekce v něčem odlišné?
Když pracuji pro vlastní značku, nemám žádná omezení, můžu si vymyslet cokoli. Spolupráce s H&M mě přinutila podívat se na navrhování z trochu jiného úhlu, musel jsem vymyslet něco originálního, autentického, ale zároveň cenově dostupného. Myslím, že se mi povedlo navrhnou svým způsobem "kultovní" kolekci. Obsahuje totiž ikonické kousky z mých vlastních minulých kolekcí, takže zákazník bude mít pocit, že si kupuje kousek historie Cavalli i H&M.
Máte nějakou múzu?
Mám jich několik! Měl jsem to potěšení pracovat s největšími krasavicemi Holywoodu a některé kousky v kolekci pro H&M jsou dokonce inspirovány šaty, které jsem pro ně kdysi navrhl. Například zlaté minišaty pošité korálky pro Scarlett Johansson, plisované šaty pro Kate Hudson, vyšívaný kabátek pro Mischu Barton, trenčkot se zvířecími potisky pro Halle Berry nebo bílé sako, jaké nosí moje manželka Eva. Všechny tyto ženy jsou mi už léta obrovskou inspirací.
Zdroj textu: ELLE říjen 2007
Zdroj obrázku: www.google.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama