Gianni Versace

24. září 2007 v 21:21 | terulka |  ●Dřívější
Gianni Versace pochází z jižní Kalábrie, kde se 2. prosince 1946 narodil. Jako syn majitelky krejčovského salonu, který šil pro honoraci v Reggio di Calabria, doma dlouho nevydržel. Chtěl se postavit na vlastní nohy a proto zamířil ve svých čtyřiadvaceti letech přímo do Milána. I když plánoval velké věci, pracoval zpočátku jako stylista kolekcí pro jiné módní tvůrce.
"Věděl jsem, co chci, ale musel jsem být hodně trpělivý," prohlásil už jako slavný muž. "Bylo zřejmě nutné počkat, porozhlédnout se a nasát atmosféru. Teprve potom jsem se do toho pustil, i když prorazit nebylo vůbec lehké. Hlavně jsem chtěl záměrně zrušit všechna dosud platná pravidla a konvence…"
Svět se zpočátku divil, když denim kombinoval se saténem, zatímco kovové čvočky s hedvábím. Svou první přehlídku, kterou pojal jako velkolepou show, zasvětil kůži.
"Někomu se možná mohly tenkrát zdát moje kožené modely příliš sexy a výstřední," smál se Versace, "ale já to vidím jinak. Podle mě je daleko horší než sexuální svéráznost či přímo vyzývavost nuda, stupidita a stárnutí. Všechno tohle totiž spojuje schoponost omezovat, o což samozřejmě nemám zájem. Věřte, že já se jen tak spoutat nenechám."
I když plamen jeho života ukončil na prahu zralého věku dobře cílený výstřel sedmadvacetiletého vraha Andrewa Davida Cunanana (spekuluje se, že vraždil ze msty zhrzeného homosexuálního milence) a světová móda přišla o nekorunovaného krále, osobitý styl a značka Versace zůstává v celosvětových trendech nadále.
Možná se sluší uvést, že ačkoliv byl Versace až pohádkově bohatý, lakomý rozhodně nebyl. Hodně peněz věnoval do charitativních a dobročinných projektů stejně jako na pomoc hladov ějícím dětem či na boj proti rakovině a AIDS.
Příbuzní, přátelé a obdivovatelé mu vzdali poslední poctu 22. července 1997, tedy týden po jeho zavraždnění. Bez zajímavosti není, že mezi přítomnými celebritami nechyběli také Luciano Pavarotti, Lady Diana stejně jako jeho údajně nejoblíbenější modelka Naomi Campbell. Byli zde přítomni rovněž módní návrháři Armani a Karl Lagerfeld. Při zádušní mši seděli na čestných místech vedle rodiny i jeho velcí přátelé - Elton John a Sting. Oba mu zazpívali na rozloučenou a oba přitom měli slzy v očích.
Strhující rekonstrukci posledních hodin života slavného módního tvůrce i jeho vraha přineslo před časem i na našich obrazovkách americké televizní drama Versace: Vražda, kde hlavní roli vytvořil italský herec Franco Nero.
Zdroj obrázků: www.google.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama