Blanka Matragi

25. září 2007 v 21:16 | terulka |  ●Současní
Blanka Matragi zdědila svůj umělecký talent po tatínkovi, který byl uměleckým sklářem. Nejdříve se vydala v jeho stopách. Vyučila se brusičkou skla a studovala střední průmyslovou školu sklářskou. Potom přišlo na řadu oděvní výtvarnictví na Vysoké škole umělecko průmyslové v Praze. Během studií se seznámila s Makramem Matragim a po svatbě s ním odjela do exotického Libanonu. Tam začala pracovat v soukromém módním salónu. S pokračující válkou ale byli majitelé nuceni salón zavřít.
Svatební šaty, které Blanka Matragi ušila pro dceru ministra se zalíbily dcerám a manželkám diplomatů a nakonec i arabským princeznám. Blanka Matragi si na hlavní Bejrůtské třídě Hamra otevřela módní salón Blanka Haute Couture.
Jejími klienty jsou dnes ženy z královských rodin, vysoce postavené ženy v Americe i Evropě a manželky bohatých podnikatelů.Navrhuje především toalety, svatební a zásnubní šaty. Je jednou z mála návrhářek, která se při realizaci svých modelů nemusí ohlížet na to, kolik budou šaty stát. Podstatná je pro ni invence, profesionalita a dokonalé řemeslné zpracování šatů, z nichž každý kus je originál. Šije z nejdražších materiálů, vyšívá zlatými nitěmi. Na jednom modelu pracuje deset lidí více než týden. Šije jen pro ženy. Jediní muži, kteří se mohou pochlubit jejími modely jsou členové policejního sboru v Abú Zabí, kterým navrhla uniformy.
Už před svým odchodem na Blízký východ navrhovala Blanka Matragi kostýmy pro televizní inscenace a oblékala naše hvězdy populární hudby. Nezapomněla ani na svoji původní profesi. Navrhla a realizovala kolekci skla a skleněné bižuterie. V Praze uspořádala již několik módních přehlídek a jedny z jejich šatů lze zhlédnout i v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.
Zdroj obrázků: www.google.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barča Barča | 6. května 2009 v 15:40 | Reagovat

Má krásné,živé návrhy,ty krásné barvy..!

2 Včelinka Včelinka | Web | 27. února 2012 v 19:48 | Reagovat

Ach jo... Být módní návrhářkou je můj sen a Blanka Matragi je můj idól. Zatím jsem pouze navrhovala, ale nešila, protože šít moc neumím. V létě se ale začnu učit na šicím stroji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama